atv.skoter.se
 
Navigera dig fram här   Torsdagen den 12:e mars 2026
Skoter
Racing
ATV
  Startsida  
  I tidningen ATV  
  ATV tester  
  Quad racing  
  ATV nyhetsarkiv  
  Prenumeration ATV  
  Tidigare nummer ATV  
  Forum - ATV & Quad's  
  Årets ATV  
  Medlem  
   
Användarnamn

Lösenord

Logga in automatiskt

» Bli medlem
» Glömt lösenord?
» Om kakor...
 
  Medlemmar: 15320  
  Antal nyheter: 5853  
  Meddelanden: 68508  
  Sidvisningar:  
  Idag: 51756 st  
  Igår: 70213 st  
  Denna månad:
903439 st
 
  Föreg. månad:
1663277 st
 
  Totalt: 127921470 st  
  Senaste 10 inloggade:  
  1. Perr89
2. Nmservice
3. kent
4. micke666
5. sunnne
6. RHG
7. FrankJScott
8. TheOne
9. Swarte
10. Herbert
 
 
Här är du: > En nyhet
 

Nytt nummer fullt med skoterläsning, 2-26

Nu har vi ännu ett nummer med mycket intressant skoterläsning. Läs mer....


Mikela Grönlund är en tuff tjej som tar steget över till USA och skall bland annat köra i JacksonHole.

Vi har även tagit och grävt i va den nya Ruffian har att erbjud som lössnömodell. Har ett högt hk/vikt tal som är ett intressant alternativ för den som hellre gillar att köra motocross fast i lössnö.

Vi ha räven ett rejält handsktema där vi går igenom olika typer av handskar med teknik, hur och vad de är tillverkade för.

På retrosidan har vi klivit in och sett vad de tre olika färgerna på en Sno-Tric hade att erbjuda. En fin och anrik samling av modeller.

Vi har även en förklarande debatt artikel kring det senaste och mycket märkliga uttalandet som Naturvårdsverket gjort tillsammans med LRF. Ibland undrar man vad dom håller på med?

En epok är även avslutad då BRP´s högste chef gjorde sin sista dag. Kommer bli en hel del att axla för den nye VDn i Kanada.

Tester levererar vi både korta, arbetsmaskiner och långa. Vi tittar närmare på Ski-doo´s Neo+ som är en instegsmaskin med 600 EFI motorn. Vi ser även till att gå in närmare på lössnö giganter från Lynx samt Polaris. Vi ser även till att leverera tester på två högintressanta arbetsmaskiner genom Ski-doo Expedition och Polaris 650 Voyageur Adventure.


Den som vill veta mer om våra säsongskläder så kommer det nya detaljer och intressanta lösningar på de olika delarna som vi kör med från de olika tillverkarna.

Samma gäller våra långtestmaskiner som fått ytterligare mil under sina drivband. Här finns nya erfarenheter och intressant att läsa så missa inte!

I racingen har vi fullt med svenskar både i toppen av Amsoil samt i VM:ets första två deltävlingar.

Önskar er en trevlig läsning!

PRENUMERERA
PRENUMERERA HÄR!

KÖP EN TIDNING NÄRA DIG!
Klicka på bilden för den tidning du vill köpa så kommer du tikll en ny hemsida där du skriver in den ort du bor på.

 
« Föregående 1 ... 95 96 [97] 98 99 ... 168 Nästa »

NYTT NUMMER UTE 2009-08-25 | 08.00
NYTT FRISKT NUMMER AV TIDNINGEN ATV-QUAD ÄR NU PÅ VÄG UT. VI HAR LADDAT EXTRA MYCKET I DETTA NUMMER OCH VIA MÄNGDER AV OLIKA ARTIKLAR, TESTER OCH INFORMATION FÅR DU LÄSA OM VÅR TREVLIGA FYRHJULING. GIVETVIS SKA DU INTE MISSA DETTA NUMMER. BÄST OCH SNABBAST ÄR ATT PRENUMERERA OCH DET GÖR DET HÄR INVID(MENYN). KOLLA HÄR VAD DU KAN FÅ LÄSA!

»
Läs mer...    » Tipsa...



LANDROVERLUR 2009-08-24 | 09.30
För alla Land Rover fans finns det nu en mobiltelefon från Sonim Technologies. Telefonen heter Land Rover S1 och den klarar ett vattendjup på en meter i en halvtimme och tål tryck på upp till 400 kilo.

»
Läs mer...    » Tipsa...



FYRHJULINGAR SPÖADE BILAR I MUDRACE 2009-08-17 | 08.00
FYRHJULINGARNA VISADE SIG KLARA SVÅRA HINDER BETYDLIGT BÄTTRE ÄN SINA KOLLEGOR - MUDBILARNA! DETTA SKEDDE I STRÄNGNÄS.MEN SPÄNNANDE TAG OCKSÅ I ROSERSBERG UTANFÖR STOCKHOLM.

»
Läs mer...    » Tipsa...



MOTORVECKAN I LYCKSELE BLEV EN NY FULLTRÄFF! 2009-08-13 | 10.00
DEN ÅRLIGEN ÅTERKOMMANDE MOTORVECKAN ÄR EN AV SOMMARENS HÖJDARE. I ÅR BLEV VECKAN I LYCKSELE INGET UNDANTAG. ALLA TÄNKBARA VARIANTER AV MOTORFORDON ANVÄNDES. ÄVEN SÅ SNÖSKOTER OCH FYRHJULINGAR. KRING 25 000 TITTADE PÅ. VÅR MARINO CARLSSON SUMMERAR HÄR.

»
Läs mer...    » Tipsa...



TRÄFFAR I SANDLYCKE OCH ROSERSBERG 2009-08-03 | 12.00
NU ÄR DET DAGS FÖR NYA TRÄFFAR MED ATV-QUAD. STRÄNGNÄS OCH ROSERSBERG(STOCKHOLM) ÄR PÅ G I HELGEN. MISSA INTE!

»
Läs mer...    » Tipsa...



NOLIA MÄSSAN I UMEÅ ÄR I FULL GÅNG 2009-08-02 | 21.00
EN BRA BIT ÖVER 100 000 BESÖKARE KOMMER ATT VARA PÅ STORA NOLIA I UMEÅ. SNÖSKOTRAR OCH FYRHJULINGAR ÄR ETT POPULÄRT INSLAG.

»
Läs mer...    » Tipsa...



PASSA PÅ ENDAST UNDER SNÖSKOTERNS DAG! 2009-08-01 | 00.00
PRENUMERERA PÅ TIDNINGEN SNÖSKOTER FÖR BARA 190:-(6 NR,ORD 330:-) ELLER 6 NR AV TIDNINGEN ATV-QUAD FÖR BARA 180:- (6 NR, ORD 300:-) DEN PERFEKTA PRESENTEN? FARSDAG NÄRMAR SIG ELLER VARFÖR INTE SOM JULKLAPP?

»
Läs mer...    » Tipsa...



MISSA INTE N.A.Q ATV WEEKEND(SUNDSVALL) 2009 - 27-30 AUGUSTI 2009-07-29 | 07.00
ÅKA FYRHJULING EN HEL WEEKEND KAN DU GÖRA MED NORRLANDS ATV OCH QUAD. HÄR FÅR DU VETA ALLT OM EN HÄRLIG TRÄFF FÖR ATV OCH QUADS. DU KAN OCKSÅ VINNA EN MÅLTID PÅ TRÄFFEN OM DU GISSAR RÄTT PÅ EN FRÅGA HÄR!

»
Läs mer...    » Tipsa...



KÖR ATV MED DIN IPHONE 2009-07-17 | 07.45
DET SVENSKA FÖRETAGET RESOLUTION INTERACTIVE HAR GJORT ETT SPEL SOM GÅR ATT LADDA NER FÖR 38 KRONOR TILL IPHONE VIA APP STORE

»
Läs mer...    » Tipsa...



PIMPA DIN SPYDER 2009-07-16 | 06.15
IDAG ÄR DET MÅNGA SOM VILL GÖRA SINA MASKINER MER PERSONLIGA. CAN-AM HAR SLÄPPT LITE PRODUKTER SOM GÖR DET MÖJLIGT ATT GÖRA JUST DET TILL ENS SPYDER.

»
Läs mer...    » Tipsa...


« Föregående 1 ... 95 96 [97] 98 99 ... 168 Nästa »
 
 
Besöksadress: Gräddvägen 7, Umeå | Adress: Gräddävgen 7, 906 20 Umeå | E-post: info@skoter.se | Telefon: 090-149370 | Shop: shop.atv-quad.se